Niebezpieczeństwa Depths of Malatar

Zanim będzie mógł otworzyć Halls of Colossus, Abnur Tharn potrzebuje potężnego Wrathstone’a. Twoja droga do zdobycia obu połówek tego starożytnego tabletu zaczyna się w Depths of Malatar, zupełnie nowym, wymagającym 4-osobowym lochu, który przynosi unikalne nagrody dla niestrudzonych poszukiwaczy przygód Tamriel.

Podróż w podziemia

Przed wiekami cesarska ekspedycja odkryła zaginione miasto Ayleidów: Garlas Malatar i zbudowała Fort Mistwatch w wejściu do ruin. Miał on bronić żołnierzy podczas plądrowania podziemnego miasta. Podczas ekspedycji odkryto jednak złowrogą moc, która sprowadziła zagładę na cały oddział. Wraz z żołnierzami, zniknęła także pamięć o tym starożytnym miejscu i to co znaleźli pozostało tajemnicą aż po dziś dzień.

Nieustraszona archeolog Tharayya za swoje największe odkrycie uznawała dotąd Dwemerską fortecę Volenfell. Tym razem masz okazję dołączyć do niej podczas kolejnej ekspedycji i znów pomóc jej wpisać się na karty historii.

„Tharayya zawsze szuka wspaniałego znaleziska” – wyjaśnia Mike Finnigan, ESO Dungeon Lead. „Chociaż tym razem to nic krasnoludzkiego, jej niedawno zmarły mąż przekonał ją, że Malatar jest wart zachodu”.

I rzeczywiście, dzięki tajemniczemu dwemerskiemu urządzeniu, Tharayya spotyka ducha swojego lubego Quintusa Verresa, który dołączy do waszej drużyny.

Weterani Elder Scrolls mogą pamiętać (ale nie muszą) Depths of Malatar z obsypanego nagrodami Elder Scrolls IV: Oblivion.

„W sumie to zapożyczyliśmy z lochu w Oblivion całkiem sporo zanim poczyniliśmy ostateczne poprawki w fabule. Jedna z potyczek jest nawet BARDZO podobna do tej z oryginalnej gry.

W Depths of Malatar masz okazję przeżyć przygodę pełną niebezpieczeństw w miejscu w którym 800 lat później dojdzie do legendarnej potyczki Bohatera Kvatch i przeklętego demona Umarila.

Obrońcy światła i mroku

Aby zapuścić się głęboko w serce Malataru musisz najpierw minąć tych, którzy przybyli wcześniej. Super cesarscy żołnierze, utrzymywani przy życiu i umocnieni przez samą Meridię, strzegą skalnych ścieżek i fortyfikacji. Jednak czekają na Ciebie nie tylko wieczni Cesarscy. Potworne Daedryczne bestie również strzegą drogi, spragnione ucztowania na nieświadomych poszukiwaczach przygód stwarzają nie lada wyzwanie dla Ciebie i twojej drużyny.

„Większość walk z bossami toczyło się dotąd na otwartych, płaskich przestrzeniach w których gracze mogli się swobodnie poruszać, ale tym razem chcieliśmy zrobić coś innego z otwierającym bossem w Depths of Malatar” – wyjaśnia Finnigan. „Ten stwór krąży po ciasnej magazynowej przestrzeni, pełnej skrzyń i regałów. Gracze muszą zabawić się z przeciwnikiem w śmiertelne podchody niczym dwóch snajperów, albo Obcy kontra Predator. Wykorzystanie dostępnej przestrzeni i znalezienie bossa tworzą ciekawą i straszną atmosferę – walka inna niż te które tworzyliśmy do tej pory.”

Dopiero gdy wysiekasz lub wypalisz sobie drogę przez przeklęte wojska, odkryjesz starożytną świątynię i zabierzesz z niej relikwię, prawdziwy włodarz Malatar ujawni przed Tobą swoje oblicze. Im głębiej zapuścicie się w zapomniane miasto, tym potężniejsi przeciwnicy zostaną zbudzeni, w tym ayleidzki król lub czempion Meridii.

Skarby podziemnego miasta

Ta sama moc która zniszczyła Garlas Malatar teraz strzeże jego skarbów. Ty i twoi kompani doskonale wiecie, że to nie wycieczka krajoznawcza i miasto musi kryć mnóstwo utraconych, nigdzie indziej nie spotykanych bogactw.

Oprócz trzech pełnych setów i Maski Symphony of Blades do zdobycia atrakcyjne upominki takie jak: Meridian Purified Skin, nadająca twoim postaciom promienne oblicze Pani Niespożytych Sił.

„Wsłuchaliśmy się w głos społeczności odnośnie nagradzania graczy skórkami i tytułami” mówi Finnigan. „Więc we Wrathstone, aby zdobyć nową skórkę, wystarczy przejść loch w wersji Veteran, nie tak jak wcześniej ukończyć listę osiągnięć.”

Ta zmiana sprawi, że nagroda będzie bardziej dostępna dla wszystkich graczy ESO zapewniając tym samym, że nigdy nie było lepszego czasu na podjęcie wyzwania Weterana.

Odkryj sekrety Malatar!

Sekrety Depths of Malatar czekają na podróżników i wojowników. Dodatek Wrathstone zawierający dwa nowe lochy wprowadzony zostanie wraz z aktualizacją 21 po zakończeniu beta testów i dostępny będzie za korony w wewnętrznym sklepie gry.