Zarobek Craglorn

Jednym ze sposobów na zarobek jest zbieranie surowców na mapie Craglorn. Wybór tej konkretnej mapy nie jest przypadkowy, gdyż właśnie tutaj i co ważne TYLKO tutaj, podczas wydobywania surowców mamy szansę na wydropienie dwóch unikalnych kamieni do traitów – Fortified Nirncrux oraz Potent Nirncrux.

O ile ten pierwszy nie jest przesadnie wartościowy (ok. 500 golda), to drugi sprzedamy w gildyjnym markecie za ok 10000 golda, co dla początkującego gracza jest dosyć sporą sumą. Do tego doliczmy gold ze sprzedaży wydybytych surowców i może uzbierać się całkiem ciekawa sumka.

Ceny przedmiotów

Aktualne ceny wydobywanych surowców:

Aktualna cena Potent Nirncrux:

Aktualna cena Fortified Nirncrux:

Porady

Setup postaci

Ten sposób zarobku dostępny jest dla każdej postaci niezależnie od progresu, jeśli jednak planujesz farmić tutaj przez dłuższy czas warto odpowidnio przygotować bohatera do tej przygody. Istotne bonusy to: szybkość poruszania się oraz wszelkie bonusy związane z wydobywaniem surowców. Poniżej 10-minutowe wideo z buildem postaci wymasterowanym do perfekcji jeśli chodzi o ten aspekt.

Dobierz optymalną trasę

Istotna jest także pętla, po której będziemy się przemieszczać. Warto to przemyśleć, aby co jakiś czas nie trafiać w ślepy zaułek. Możemy to zrobić na podstawie własnego doświadczenia lub skorzystać z pomocy addonu HarvestMap, w którym możemy wygenerować pętlę o określonej długości,a nawet uwzględnić jakie konkretnie surowce chcemy zbierać.

ESO HarvestMap - wyznaczanie ścieżki do farmienia

ESO HarvestMap – wyznaczanie ścieżki do farmienia