Wrathstone i zapowiedź aktualizacji 21

Wrathstone DLC już wkrótce będzie dostępny bezpłatnie dla wszystkich członków ESO Plus oraz do zakupu w Crown Store. Ten nowy pakiet lochów wyśle twoją drużynę w ukrytą przeszłość Tamriel z dwoma zupełnie nowymi lochami: Depths of Malatar i Frostvault.

Razem z nimi nadejdzie aktualizacja 21 wprowadzająca do gry serię ulepszeń, nowe funkcje w tym nową mapę w trybie battleground, nagrody PvP, zmiany umiejętności pasywnych, handlarza gildii i wiele więcej!

Odkryj Wrathstone

Jak wiemy z najnowszego zwiastunu Elsweyr, cesarski kanclerz Abnur Tharn, używając tablicy Wrathstone, otworzył Sale Kolosa i sprowadził na Elsweyr hordę bezlitosnych smoków. Ale jak wszedł w posiadanie obu części relikwii? Dwa nowe lochy rozpoczynają epicką historię nastania Czasu Smoków i ujawniają w jaki sposób redgardzka uczona Tharayya wraz z graczem odkrywają od wieków zapomniany artefakt.

Wejście do Frostvault zostało odkryte i zapomniany wcześniej skarbiec Dwemerów jest otwarty dla odkrywców i poszukiwaczy skarbów. Mimo iż Ty i Tharayya macie zupełnie różne motywacje by zapuścić się w krasnoludzką strukturę, oboje musicie stawić czoła nowym rezydentom Mroźnej Krypty – goblinom. Ostrzegamy, że wciąż jest to dwemerski kompleks, więc niebezpieczne maszyny i śmiertelne pułapki czekają na tych, którym uda się dotrzeć do serca tego starożytnego obiektu.

Jakie sekrety natomiast kryją się w zatopionych głębiach Malatar? W tym lochu Ty, wiecznie dociekliwa Tharayya i duch jej ukochanego męża zbadacie tajny cesarski fort i ukryte pod nim Ayleidzkie ruiny. Ty i Twój zespół nie jesteście jednak pierwszymi, którzy próbują odkryć sekrety Malatara. Zaginiony cesarski legion i błyskotliwi daedryczni agenci stoją między Tobą a starożytną mocą, która sprowadziła zagładę na jej pierwotnych mieszkańców.

Zarówno Frostvault, jak i Depths of Malatar można ukończyć w trybach Normal, Veteran i Veteran Hard Mode, a przechodząc te 4-osobowe wyzwania, zgarniesz nowe potężne przedmioty, oraz wzbogacisz swoją kolekcję o nową skórkę i zwierzątko! Wreszcie, po prostu wchodząc do jednego z dwóch nowych lochów, zdobędziesz  nakrycie głowy Ayleid Royal Crown.

Nowe nagrody na polach bitwy PVP

Aktualizacja 21 wprowadza także wiele zmian w PvP w ramach gry podstawowej. Przede wszystkim obejmuje to niesamowite nowe pole bitwy: Eld Angvar. Ta nowa arena znajduje się gdzieś między światami, więc pamiętaj, aby obserwować swoje stopy podczas przemieszczania się między platformami!

Wprowadzone będą również nowe nagrody PvP, w tym zwierzak Elinhir Arena Lion (do wymiany za Arena Gladiator’s Proofs) lub nowe style broni przypominające trzy drużyny Battlegrounds: Pit Daemons, Stormlords i Firedrakes.

Nowości i usprawnienia podstawki

Aby ułatwić odnalezienie się w poszczególnych strefach, aktualizacja 21 wprowadza nowy system Zone Guide. To nowe narzędzie będzie dostępne z poziomu wyszukiwarki grup lub mapy i pozwala zobaczyć twoje postępy w dowolnej strefie Tamriel lub poza nią, śledząc takie działania i miejsca jak: questy, kapliczki podróżnika, delve, ciekawe miejsca, skyshardy i wiele innych. Możesz też użyć tego nowego narzędzia, by ujawnić znacznik zadania do najbliższego celu, zaczynając od questów strefy. Dzięki temu systemowi wszyscy, którzy wkroczą do Tamriel mogą łatwo znaleźć kolejną przygodę lub w końcu w 100% ukończyć strefę.

Aktualizacja 21 wprowadzi również ulepszenia interfejsu Tradera gildii, umożliwiając wyszukanie konkretnych nazw towarów, przeliczanie ceny produktu za jednostkę i przeglądanie historii wyszukiwania. Przeprojektowano również ogólny interfejs użytkownika i zmieniono kategorie produktów, aby lepiej odzwierciedlały to, czego szukają gracze, dzięki czemu ogólne wrażenia są znacznie wygodniejsze. Na koniec ta aktualizacja wprowadza także wiele zmian w pasywkach rasowych. Te Umiejętności zostały tak przemodelowane, by poszerzyć wachlarz stylów gry, jednocześnie mając na uwadze unikalność każdej rasy. Sam balans jest jeszcze w fazie testów, ale więcej o tym na oficjalnym forum.

Czas smoków

Wraz z ekscytującym Wrathstone rozpoczyna się rok smoków. Jesteś gotowy zagłębić się w Otchłań Malatar i odkryć tajemnice Frostvault? Dla zainteresowanych, obszernych post o nadchodzących nowościach na oficjalnym forum pod tym adresem.